W Polsce i na całym świecie kwiecień ma kolor niebieski i jest poświęcony szerzeniu wiedzy na temat autyzmu. Okazuje się, że w naszym kraju około 400 tysięcy osób może mieć autyzm. Kampania społeczna ma na celu propagowanie wiedzy na ten temat.  2 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

„Bądź niebieski w temacie autyzmu” – to hasło przewodnie innowacji wychowawczej, realizowanej w naszej szkole, której celem było zwiększenie wiedzy uczniów o autyzmie. Uczniowie klas II, IVa i VII uczestniczyli w prelekcjach i warsztatach, na których uczyli się o autyzmie, akceptacji,  różnorodności i „inności” funkcjonowania osób z autyzmem oraz o sposobach wspierania i pomagania im.

Podsumowaniem innowacji były NIEBIESKIE IGRZYSKA. Uczniowie klasy VII, w ramach wolontariatu, przeprowadzili konkurencje sportowe dla kolegów i koleżanek z klas młodszych. Wszyscy dobrze się bawili, rywalizując. Po wysiłku fizycznym na uczniów czekał „niebieski” poczęstunek.

Uczestnicy oraz wolontariusze, na podsumowanie sportowych zmagań, otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Wójta Gminy Grębocice – pana Romana Jabłońskiego.