Grudzień i styczeń to czas świątecznych konkursów piosenkarskich. Vanessa wzięła udział w 11 takich konkursach. W dwóch zdobyła grand prix, w pięciu pierwsze miejsce, a w pozostałych II i III miejsca lub wyróżnienia.
„Każdy lubi śpiewać kolędy, więc nie będę tu oryginalna – uwielbiam kolędowanie. Te piękne utwory dają możliwość wspaniałych, nastrojowych interpretacji.” – mówi Vanessa, która powróciła z kolejnego festiwalu wokalnego z pierwszą lokatą.
Piękny, świąteczny czas sprzyja talentowi Vanessy. Wzięła udział w czterech festiwalach międzynarodowych – Christmas Confession w Bułgarii, Hu, hu, ha Międzynarodowy Festiwal Piosenki Świątecznej i Zimowej, festiwal Digitalenty Święta 2022 oraz międzynarodowy festiwal w Rumunii Orasul Talenteor i na nich pełny sukces. W pierwszym I miejsce i grand prix, w kolejnych , oczywiście, najwyższa lokata!
Kolejne grand prix oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Przemkowie oraz I miejsce w Regionalnym Konkursie Kolęd w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy.

Ale to nie wszystko. Jeszcze drugie i trzecie lokaty oraz wyróżnienia. I tak:
– II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu „Moje Betlejem”, gdzie Vanessa śpiewała z orkiestrą;
– III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,, Podkarpackie Kolędowanie”;
– wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu ,,Piosenka przekracza bariery”- Edycja Świąteczna
– wyróżnienie w Ogólnopolskim IV Domowym Festiwalu Piosenki w kat. Piosenka polska;
– wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Krakowie, gdzie na 1446 zgłoszeń zostało zaproszonych do Krakowa 64 finalistów, spośród których wyłoniono 23 laureatów i w tym została wyróżniona Vanessa.
W Jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska, Kwiat Jabłoni, Kasia Sienkiewicz, Janusz Radek , Ola Budka.

Bardzo pracowity świąteczny czas.
Tym bardziej gratulujemy!!!