„Mały Książę” to lektura, która daje szerokie pole do popisu każdemu uczniowi. Udowodnili to uczniowie klasy VII, którzy przez cały październik brali udział w projekcie polonistycznym „Mały Książę”. Każdy uczeń zobligowany był do wykonania trzech zadań, które wymagały wnikliwego przeczytania lektury, umiejętności zaplanowania długofalowych działań i ich realizacji, a nade wszystko kreatywności.
Zadanie pierwsze było bardzo pracochłonne, bowiem należało wykonać planetę, której mieszkaniec obrazował wadę lub zaletę współczesnego człowieka. I siódmaki wymyśliły: zakupoholika, samoluba, leniucha, gamera, telefonomaniaka, śmieciarza, miłośnika, narcyza, zachłannego, plotkarza.
Zadanie drugie to radosna twórczość uczniów, którzy przygotowali lapbooki, lekturę w pudełku, księgę cytatów, portret bohatera i jego ukochanej, a nawet maskotki Małego Księcia i Lisa, własnoręcznie uszyte!
Zadanie trzecie to kolorowe cytaty z lektury w formie mandali, które przyozdobiły drzwi każdej klasy.
Siódmaki uwierzyły pani Kowalczuk, że lektura wcale nie musi być nudna i … efekty można podziwiać w holu głównym szkoły.
Brawo, siódma klaso!
Zapraszamy do galerii zdjęć.