Wielki to dzień dla ósmoklasistów, albowiem udało się!  „Udało się”  jest tu jak najbardziej uzasadnione, bo dwakroć spektakl był odwołany przez choroby, które nękały aktorów. Ale mamy to!

W czwartkowe popołudnie przenieśliśmy się nad jezioro Gopło, by śledzić losy Balladyny. Spektakl zagrano w następującej obsadzie: Balladyna – Zuzanna Bartkiewicz, Alina – Joanna Olesiak, Kirkor- Arkadiusz Perner oraz Nikodem Kudyba, Pustelnik – Sylwester Stawujak, Grabiec –  Mateusz Minichowski, Skierka – Filip Kuczkowski. W ostatniej chwili zachorował Filip Malinowski, który był narratorem i Chochlikiem.

„Przedstawienie było inicjatywą ósmoklasistów!! Dlatego jestem podwójnie dumna z ósmaków. 30 minut przedstawienia kosztowało ich mnóstwa pracy, nauki  trudnych tekstów , przygotowania strojów i dekoracji. – mówi p. Kowalczuk, polonistka. – Przedstawienie było także podsumowaniem wielkiego projektu polonistycznego, który obejmował szereg działań, zachęcających do czytania i omawiania lektury w niekonwencjonalny sposób.  Ósmoklasiści przygotowali trzy projekty: „Lekturę na wieszaku”, „Lekturę na sznurku” oraz „Ukrytą twarz Balladyny”.

Ósma klasa zaprosiła na spektakl swoich rodziców, panią dyrektor oraz wychowawcę.  Pani dyrektor, Katarzyna Czajkowska nie szczędziła pochwał, gratulowała pomysłu, odwagi i zaangażowania i była pod wrażeniem wykonanej przez uczniów pracy. Rodzicom także się podobało, bo bili brawo kilka razy.

Brawo, ósma klaso! Gratulujemy!!