W dniach 2-4 czerwca 2022 r. klasa VIII wyjechała na wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia.

Uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień. Pogoda dopisała, więc wycieczka zapowiadała się wyśmienicie. Jazda busem minęła szybko i w przyjemnej atmosferze, a po dotarciu na miejsce wszyscy byli we wspaniałych humorach. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Lotnictwa. Następnie udaliśmy się do Ogrodów Doświadczeń na nietypowe zajęcia z edukatorem pt.: „Zabawy z ciśnieniem”.
W kolejnym dniu zdobywaliśmy Kraków. Pani przewodnik oprowadziła nas po historycznych, zabytkowych oraz tajemniczych miejscach Krakowa, opowiadając o zamierzchłych czasach i pokazując urokliwe miejsca.
Na podsumowanie podziwialiśmy panoramę Krakowa z punktu widokowego zwanego  Kopcem Kraka.

W ostatnim dniu pojechaliśmy do Oświęcimia, do obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Był to czas poświęcony na poznanie tragicznego okresu dziejów, zarówno w historii Polski, jak i świata. Ogromne wrażenie zrobił na wszystkich obóz Birkenau (Brzezinka) – baraki więźniów ciągnące się po horyzont, wieże strażnicze oraz kolczaste druty, wysokie na 3 metry. Przerażające są konsekwencje nienawiści, przerażający jest nazizm!  Zapamiętamy to na długo.

Na zakończenie słowa pani Barbary-przewodniczki: „Możecie Panie być dumne z waszej młodzieży, która w skupieniu i powadze należnej temu miejscu zwiedziła teren byłego obozu”.

Nasza wycieczka to był naprawdę wspaniały czas, który spędziliśmy razem. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy Rzeczycy. Było świetnie!

Kolaż zdjęć z wycieczki klasy VIII do Krakowa

Kolaż zdjęć z wycieczki klasy VIII do Krakowa   Kolaż zdjęć z wycieczki klasy VIII do Oświęcimia