Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Czas, w którym nie tylko dzieci czekają na wymarzone prezenty.

W tym roku pragniemy wesprzeć akcję „Szlachetna Paczka”. Jednak bez Państwa pomocy nie będzie to możliwe. Dlatego chcielibyśmy przedstawić rodzinę, która jest w potrzebie i której wspólnymi siłami możemy pomóc spełniając jej marzenia.

Historia Rodziny

Od 2 lat Pani Anna samotnie wychowuje Oliwię i Patryka. Rodzina mieszka wspólnie
z przyjaciółką w niewielkim, 26-metrowym mieszkaniu socjalnym. W najbliższym czasie rodzina powiększy się, ponieważ Pani Anna jest w ciąży. Kobieta nie miała wcześniej stałego zatrudnienia, ostatnio pracowała dorywczo zagranicą. Mąż Pani Anny porzucił rodzinę,
nie płaci alimentów, a dzieci nie mają kontaktu z ojcem. Wcześniej wspólnie z mężem radzili sobie finansowo, kobieta pracowała w sklepie. Po urodzeniu córki relacje małżonków były napięte z powodu choroby dziewczynki, mężczyzna postanowił odejść do innej kobiety. Pomimo obecnej sytuacji członkowie rodziny są ze sobą zżyci, wspierają się nawzajem. Przyjaciółka rodziny, Pani Marlena pomaga ciężarnej kobiecie w codziennych czynnościach i w opiece nad dziećmi. Pani Anna jest wdzięczna za przyjaźń Pani Marleny, mówi : “została ze mną w trudnym momencie i pomaga”. Pani Anna docenia dobroć innych ludzi wokół siebie.

Codzienność Rodziny

Pani Anna rano odprowadza Patryka do przedszkola, a Oliwię do pobliskiej szkoły.
W tym czasie Pani Marlena gotuje, sprząta i robi zakupy. Po południu pani Anna przyprowadza dzieci do domu, wspólnie bawią się, uczą i wyklejają plasteliną obrazki. Rodzina chętnie spędza ze sobą czas. Oliwia lubi zwierzęta, chciałaby mieć w domu własnego kota. Dziewczynka interesuje się również tańcem i śpiewem. Patryk jest zainteresowany motoryzacją. Chłopcu podobają się szybkie motocykle, a w przyszłości chciałby zostać kaskaderem. Pani Anna marzy o tym, aby sytuacja finansowa i mieszkaniowa rodziny poprawiła się. Chciałaby, by jej dzieci były szczęśliwe i nie doświadczały biedy. Rodzina utrzymuje się z zasiłków w łącznej kwocie 1.769 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania (1.236 zł) na jednego członka rodziny zostaje 133 zł.

 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

  1. Żywność trwała: płatki śniadaniowe czekoladowe, herbata, cukier, kawa, olej, ryż, dżem, kasza, konserwy mięsne, makaron, konserwy rybne, mąka, owoce i warzywa w puszkach, mleko. Inne: (słodycze: czekolady mleczne, batoniki, cukierki), produkty dla niemowląt (mleko w proszku, mleko modyfikowane).
  2. Odzież

W szczególności na zimę dla dzieci, gdyż nadchodzą zimowe dni. Zakup odciążyłby budżet rodziny.

Anna: Leginsy (przejściowe),  rozmiar: L, Uwagi: kolor czarny
Oliwia: Kurtka (przejściowe), rozmiar: 134 cm, Uwagi: kolor różowy, czerwony
Patryk: Kurtka (Przejściowe), rozmiar: 110 cm, Uwagi: kolor niebieski, granatowy, szary
Oliwia: Kozaki/buty zimowe, rozmiar: 33, Uwagi: trapery, kolor różowy
Patryk: Kozaki/buty zimowe, rozmiar: 26, Uwagi: trapery, kolor niebieski, czarny, szary

  1. Materiały szkolne

Pomogą zaoszczędzić pieniądze na inne wydatki. Potrzebne są: zeszyty, bloki, papier kolorowy, nożyczki, kredki, piórnik, farbki, plecak, klej, przybory do pisania, plastelina, pędzle, temperówka, gumka do mazania, linijka

  1. Artykuły chemiczne – środki czystości są potrzebne do utrzymania porządku, a często rodzinie brakuje na nie funduszy.

Środki czystości i higieniczne jakich środków czystości potrzebuje rodzina: mydło / żel myjący, płyn do płukania tkanin, szampon, proszek do prania, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do mycia naczyń, podpaski/tampony, artykuły dziecięce (pampersy rozmiar 1 oraz 2, szampon do włosów, chusteczki nawilżane, oliwka, krem przeciw odparzeniom, puder), płyny czyszczące (płyn uniwersalny, płyn do podłóg, płyn do mebli, płyn do WC).

  1. Wyposażenie mieszkania – pościel i poduszka do łóżeczka dla noworodka; koc 160cm×200cm, poduszka 2 szt. 70cm×80cm, farba 15 litrów ( kolor lawendowy lub inny), ręczniki, garnki, talerze, kubki.

Szczególne upominki:                                                                               

  • Anna: zestaw kosmetyków z perfumami
  • Oliwia: Lalka LOL SUPRISE syrenka (lalka w kulce)
  • Patryk: garaż dla aut
  • Marlena: zestaw kosmetyków z perfumami

Akcja trwa do 13 grudnia.

W imieniu Rodziny i własnym serdecznie dziękujemy za wsparcie.