Uczniowie klasy VIIb – drużyna w składzie: Julia Bracichowicz, Sara Sokół, Vanessa Szanter i Hubert Toporyński otrzymała wyróżnienie w konkursie z edukacji prawnej pod tytułem „Liga Sprawiedliwości”.

Całą jesień i zimę drużyna zmagała się z kolejnymi zadaniami. W fazie ¼ play-off, niestety, nie powiodło się i  trzeciego miejsca w Polsce  nie dało się  utrzymać.  Ale Komisja Konkursowa doceniła starania sześciu drużyn z Polski – za wysokie przygotowanie merytoryczne i  kreatywność w podejściu do wyznaczonych zadań i postanowiła przyznać wyróżnienia. Nasze  Paragrafki&Spółka, bo taką nazwę drużyna przyjęła, znalazły się wśród tych sześciu drużyn i otrzymały dyplomy uznania oraz nagrodę pieniężną. Opiekun zespołu, p. Anna Kowalczuk mówi: „Szesnaście tygodni zmagań i pracy w drużynie, w szybkim tempie, rozwiązywanie zadań prawnych –  bardzo trudnych –  i jeszcze opracowanie ich w ciekawej formie dla odbiorcy, czasami wydawało się ponad siły. Ale Paragrafki były niesamowite! Ani razu nie zwątpiły! To była naprawdę świetna przygoda. I dla nich, i dla mnie. Jestem z nich bardzo dumna!”

Prace Paragrafków&Spółki z Konkursu – materiały filmowe, prezentacje, materiały plastyczno-techniczne etc., można oglądać  na wybranych portalach społecznościowych Edukacji Prawnej Ministerstwa Sprawiedliwości. Zapraszamy!!

Uczniowie i opiekun Liga Sprawiedliwości