10  października  obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Jest to międzynarodowa akcja. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością. W inicjatywie wzięły udział klasy IIV, V, VI, VII Akcja podsumowana została egzaminem z tabliczki mnożenia, do testu, zostali wytypowani uczniowie, którzy przeszli wcześniejsze klasowe eliminacje. W komisji egzaminacyjnej zasiadły uczennice z klasy VII Joanna Olesiak i Zuzanna Bartkiewicz. Komisja skrupulatnie oceniała odpowiedzi uczestników.
Po burzliwych naradach tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA” uzyskali:
Iga Marcinowska, Zuzanna Bilska, Julia Toporyńska, Katarzyna Molińska, Anastazja Kraska, Fabian Kraska, Dominik Jemioło, Szymon Strzelecki, Nadia Pawluk.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Mistrzom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

Koordynator: Alicja Czuba, Urszula Kamińska