12  października  obchodziliśmy w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością. W inicjatywie wzięły udział klasy IVa, IVb, V, VI. Akcja podsumowana została egzaminem z tabliczki mnożenia. Do testu, zostali wytypowani uczniowie, którzy przeszli wcześniejsze klasowe eliminacje. W komisji egzaminacyjnej zasiadli uczniowie z klasy VII i VIII Nadia Pawluk, Stanisław Słowik, Joanna Olesiak. Komisja skrupulatnie oceniała odpowiedzi uczestników.

Po burzliwych naradach tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA” otrzymał SZYMON WÓJCIK z klasy IV B, który uzyskał maksymalną ilość punktów w trzech rundach finałowych.

Tytuł „EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA” uzyskali: Nikola Rutkowska, Dominika Luterek, Fabian Kraska, Szymon Piecyk, Iga Marcinowska, Natalia Jasińska, Dominik Jemioło.

W konkursie wzięło udział łącznie 12 uczniów.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim! Szczególnie „Mistrzowi Tabliczki Mnożenia”, Szymonowi. Dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

Pamiatkowe zdjęcie uczestników konkursu

Licencja - konkursowa

Koordynatorzy: Alicja Czuba, Urszula Kamińska