Dolnośląski Konkurs zDolny Ślązak to jeden z najważniejszych konkursów w naszej szkolnej rzeczywistości. Tym bardziej zatem cieszą sukcesy dwojga  naszych ósmoklasistów.

W marcu odbył się we Wrocławiu finał Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego. Wzięło w nim udział 132 uczestników z całego Dolnego Śląska. Naszą szkołę reprezentowała Julia Bracichowicz, uczennica klasy VIIIb, która znakomicie poradziwszy sobie z praktyczną i teoretyczną odsłoną konkursu, uzyskała tytuł finalistki. Zgodnie z regulaminem konkursu, Julii przysługują dwa przywileje – szóstka z przedmiotu oraz dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkoły ponadpodstawowej. Brawo, Julio!

Uczennica klasy VIIIb finalistka wojewódzkiego konkursu chemicznego.

Także w marcu odbył się finał Dolnośląskiego Konkursu Historycznego. Zmagało się w nim 107 uczestników z województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Ławniczak, uczeń klasy VIIIa, który uzyskał zaszczytny tytuł laureata. Przywilejem zwycięzcy tego konkursu jest oczywiście szóstka z przedmiotu, ale także przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Brawo, Wojciechu!

Uczeń klasy VIIIa Laureat wojewódzkiego konkursu historycznego.

Podziwiamy ogromną wiedzę Julii i Wojciecha w tak trudnych dziedzinach, gratulujemy sukcesów i dumni jesteśmy! Brawo, zDolni Ślązacy!