Do tej pory w naszej szkole na Zieloną Szkołę wyjeżdżały tylko maluchy. W tym roku udało się zorganizować wyjazd dla klas II – VII, więc w poniedziałek, 16.maja, o godz. 14.00 w Ośrodku Kolonijnym w Mrzeżynie zameldowało się 88 osób z naszej szkoły. Siedem klas.

Ośrodek położony w pięknym nadmorskim miasteczku znakomicie nadaje się na Zieloną Szkołę.  Program zajęć – starannie przygotowany – obejmował wiele różnych działań. Trzy całodniowe wycieczki edukacyjno – turystyczno – krajoznawcze po Kołobrzegu, Międzyzdrojach  i Wolińskim Parku Narodowym, codzienne wycieczki nad morze i po najbliższej okolicy Mrzeżyna oraz zajęcia na terenie ośrodka w całości wypełniły czas uczestników. Często, wieczorem niektórzy nie mieli już sił, żeby  iść na dyskotekę albo wieczorne gry i zabawy sportowe.

Pogoda sprzyjała spacerom po plaży i zwiedzaniu. Wszystkie grupy korzystały z tego w pełni.

Wyjazd na Zieloną Szkołę to znakomite uatrakcyjnienie procesu edukacyjno- wychowawczego. Uczniowie przebywają ze sobą 24 godziny na dobę, a to wymaga wielu umiejętności, z których jedną z najważniejszych jest przebywanie i współpraca w grupie,  gdzie ciągle rodzą się nowe relacje.

Tydzień minął jak z bicza trzasnął! Dzieci i młodzież, delikatnie opaleni, morską bryzą oświeżeni, wracają do szkolnych ław. Świetnie było nad morzem…

Pocztówka z Zielonej szkoły

Pocztówka z Zielonej szkoły
Pocztówka z Zielonej szkoły