Dzień Nowych Technologii w Edukacji to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.

W ramach tego projektu uczniowie z klas VII mieli możliwość uczestniczenia w prelekcji, nt. bezpieczeństwa w sieci, zabezpieczenia sprzętów (komputerów, smartfonów) przed utratą danych, a także dowiedzieli się jak wygląda praca informatyka. Prelekcję przeprowadził Pan Bartosz, pracownik firmy NSI. W klasach młodszych uczniowie obejrzeli filmy związane z  tematyką bezpiecznego korzystania ze komputera. Film przygotowali piątoklasiści  wraz z nauczycielką informatyki p. Alicją Czubą. Klasa VIII przygotowała plakaty promujące „Dzień Nowych Technologii w Edukacji” a także animowaną grafikę, której autorem jest Eryk Gawron. Uczniowie podczas lekcji informatyki mieli możliwość korzystania z różnorodnych aplikacji związanych z edukacją (np. do programowania, tworzenia grafiki, tworzenia muzyki, quziów, itp.). Wielu nauczycieli naszej szkoły korzysta z nowoczesnych programów/ aplikacji, które urozmaicają lekcję.

Wszelkie pomysły wykorzystane w tym dniu pokazują naszą szkołę jako placówkę na poziomie europejskim, która idzie z duchem czasu i na co dzień wykorzystuje nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne w edukacji.

Kolaż zdjęć do projektu nowych technologii

Koordynator działań: Alicja Czuba