W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Społeczność naszej Szkoły jest jednak wrażliwa nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt.
W Szkole świetnie funkcjonuje wolontariat. Uczniowie bardzo chętnie się angażują w różnego rodzaju działania pomocowe.
Świetną okazją do następnej akcji był Światowy Dzień Kota. Uczniowie klasy VII pod opieką pani Patrycji Rosenberger podjęli przedsięwzięcie na rzecz pomocy wszystkim zwierzętom ze schroniska Amicus w Głogowie. Działania były natychmiastowe – Wiktoria przygotowała notatkę informacyjną dla rodziców i uczniów,
Jakub plakat o akcji charytatywnej. Mama Katarzyny uszyła kota Mruczysława, a Filip i Gabriela przygotowali prezentację o kotach, którą z radością i zaciekawieniem obejrzeli uczniowie klas młodszych.
Na korytarzu stanęła gazetka i wystawa promująca akcję.
W wolontariacie wzięła udział cała społeczność szkolna. Dzięki wrażliwości, chęci pomocy i hojności oraz zaangażowaniu udało się zebrać: 80 kg suchej karmy, ponad 80 puszek z karmą mokrą, 31 saszetek z przysmakami oraz kocyki zabawki i obroże dla zwierzaków. Wszystkie te dary 18 lutego, dzięki uprzejmości Państwa Myśliwiec, zostały zawiezione do schroniska Amicus w Głogowie. Konrad i Piotr oraz Natalia z klasy III osobiście przekazali spakowane dla czworonogów paczki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.
Dzielenie się tym, co mamy – to dobry nawyk. Nie bądźcie obojętni na los bezdomnych zwierząt!!! Dziękujemy za okazane serce.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji oraz zdjęć nadesłanych na akcję fotograficzną „Koci świat”.