Dzień Nowych Technologii w Edukacji – z tej okazji Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło inicjatywę, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno – komunikacyjnej wykorzystywanej w pracy z uczniami w szkole i poza nią.
W naszej szkole w codziennej pracy z uczniami, wykorzystywane są nowe technologie zatem i my przystąpiliśmy do realizacji inicjatywy ministerialnej.
W tym dniu panie Patrycja Rosenberger i Alicja Czuba podczas kształcenia na odległość zorganizowały i przeprowadziły różnorodne działania. Uczniowie klas I i II, wykorzystując programy interaktywne, uczyli się programować tańczącego robota „Robo Boogie”, następnie grali w grę o tematyce związanej z bezpiecznym Internetem „Interlandia” oraz kodowali muzykę z „Chrome Music Lab”. W wolnym czasie dzieci miały możliwość tworzenia wiosennych, kwiatowych obrazów rysowanych pixelami z „Pixelart”. Czwartoklasiści na lekcji informatyki eksperymentowali „W klasie szalonego nauczyciela”, gdzie poznawali komendy w języku programowania Python. Następnie rozwijali wyobraźnię przestrzenną w grze „Gameaboutsquares”, a także mieli możliwość programowania „Robo Boogie’go”. Na lekcji matematyki doskonalili umiejętności mierzenia kątów z wykorzystaniem platformy KHAN ACADEMY. Wielką frajdę sprawiło dzieciom korzystanie z wirtualnych przyborów szkolnych. Uczniowie klasy VII, pracując na platformie classroom mieli za zadanie rozwiązać quiz „Edukacyjny QR”. Pracowali indywidualnie bądź w grupach – w aplikacji Discord. Każdy z uczniów otrzymał kody QR. Wykonane zadania uczniowie odsyłali przez platformę classroom lub mms. Na podsumowanie akcji wychowawca odsyłał ostatni kod QR z niespodzianką.
Dzień zainicjowany przez MEN był okazją do wypowiedzi nauczycieli na temat nowych technologii w edukacji. Wszyscy nauczyciele zatem wzięli udział w badaniach ankietowych sporządzonych przez koordynatorki.
Wszelkie pomysły wykorzystane w tym dniu pokazują naszą szkołę jako placówkę na poziomie europejskim, która idzie z duchem czasu i na co dzień wykorzystuje nowoczesne technologie informatyczno-komunikacyjne w edukacji.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji – artykuł kliknij