Edukacja Klasyczna to wielowymiarowy projekt ukierunkowany na różnorodne działania edukacyjne i wychowawcze, wspierające młodych ludzi w sztuce wyboru wartości, co szczególnie istotne w tak dynamicznie zmieniającym się świecie.
W październiku tematem przewodnim projektu była MUZYKA, która jak wiemy, jest zwierciadłem duszy. Doświadczaliśmy piękna muzyki.
W czasie przerw zachwycały nas dźwięki muzyki klasycznej największych polskich kompozytorów. Miło było popatrzeć na zasłuchanych w muzyce uczniów, skupionych i z refleksją spoglądających w dal.
W ramach aktywności międzypokoleniowej uczniowie i nauczyciele wystąpili w minikoncertach. Zuzanna z klasy V zagrała na keyboardzie „Marsz turecki”; Aleksander z klasy IVb, mistrz akordeonu zaprezentował wiązankę utworów i kanonów klasycznych, natomiast p. Kliszewska, nasza anglistka zagrała na skrzypcach „Kołysankę” Menueta i motyw z „Love Story”, a p. Dyrektor zagrała na keyboardzie melodię „Polskie drogi”.
Nie zabrakło też zajęć muzyczno – ruchowych, na które z niecierpliwością i ekscytacją czekali uczniowie klas I–III. Radość była tym większa, że uczniowie nie tylko poznali instrumenty z różnych stron świata, ale mieli także możliwość na nich zagrać.
Było muzycznie i fantastycznie!!!
Jak widać MUZYKA staje się uniwersalnym językiem, którego ludzie używają do wyrażania swoich uczuć i przekazywania myśli, a także do rozwijania nowych gatunków muzycznych.
Koordynator projektu, p. Rosenberger