Znakomite „wyczucie słowa”, doskonała dykcja, perfekcyjna intonacja i … to coś, co sprawia, że chce się słuchać. Oto przepis na recytatorski sukces. Wszystko to wie Hubert Toporyński i, co najważniejsze, potrafi w swoich interpretacjach głosowych to zastosować. Dał temu dowód w Powiatowych Konkursach Recytatorskich:
– w Gaworzycach , w konkursie „Moja Ojczyzna”, gdzie zajął I miejsce, recytując wzruszający „Fragment z wiersza dla mego syna” Kazimierza Przerwy-Tetmajera,
– w Polkowicach, w konkursie „Srebrna Muza”, gdzie zajął I miejsce z wierszem K.I.Gałczyńskiego,
oraz w Konkursie Rejonowym:
– w Legnicy, gdzie zajął II miejsce z wierszem „Dyrektor i pomnik”.
„Na sukces w recytowaniu znacząco wpływają trzy elementy – dobrze dobrany tekst, doskonałe jego zrozumienie oraz umiejętność interpretacji. Hubertowi od kilku lat te umiejętności i wiedza sprawdzają się znakomicie.” – mówi p. Anna Kowalczuk, polonistka i opiekun artystyczny Huberta.
Wszystkie konkursy odbyły się on-line, występy nagrywane były w izolacji domowej i musiały spełniać bardzo rygorystyczne warunki. Tym bardziej sukcesy cieszą! Gratulujemy !!!
Ale to nie wszystko!
Hubert nie tylko lubi recytować, lubi także pisać, czemu dał dowód w Rejonowym Konkursie Literackim
w Legnicy. Po raz kolejny brał w nim udział i w tym roku zajął I miejsce. Temat przewodni tego konkursu – „Woda to życie” – był bardzo trudny! Ale pomysł Huberta, by ująć rzecz w dzienniku małego Etiopczyka, który szanuje każdą kropelkę wody, okazał się najlepszy i Hubert sięgnął po laur zwycięzcy.
Gratulujemy! Życzymy z całego serca połamania pióra w kolejnych konkursach!