„Bardzo jestem dumna, że mamy finalistę Olimpiady Literatury i Języka Polskiego! To ogromny sukces! – nie kryje radości pani dyrektor Beata Delikowska – Gratuluję serdecznie Hubertowi i jego rodzicom oraz pani polonistce. Cieszę się, że Hubert reprezentuje województwo dolnośląskie w zawodach centralnych w Warszawie. Brawo, Hubercie!”

„Olimpiada Literatury i Języka Polskiego wymagała od Huberta wielu miesięcy wytężonej pracy – mówi polonistka, p. Anna Kowalczuk, która przygotowała Huberta do tego trudnego konkursu – Musiał przeczytać 5 obszernych lektur spoza kanonu, na podstawie których pisał rozprawki na wszystkich szczeblach olimpiady; przygotować się do testu językowego oraz do analizy stylistycznej i kontekstowej wierszy, której dokonywał ustnie, przed komisją egzaminacyjną złożoną z profesorów – wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego. Wiedza i umiejętności Huberta musiały znacznie przekraczać poziom szkoły podstawowej. Hubert spisał się na medal. Praca z uczniem zdolnym wymaga wysiłku od opiekuna, ale daje też ogromną satysfakcję. Praca z Hubertem była dla mnie autentycznym wyzwaniem, przygodą i przyjemnością. Cieszę się, że mogłam połączyć wszystkie jego talenty i pokazać możliwości rozwoju… Jestem bardzo dumna z jego sukcesu!”

„Zaczęliśmy już 20 lipca! – mówi Hubert, finalista centralnych zawodów olimpiady.-  Praca w wakacje, cotygodniowe przygotowania po lekcjach oraz w soboty opłaciły się. Nie zawsze byłem zadowolony! (śmieje się), ale warto było.”

Hubert brał udział w olimpiadzie w ubiegłym roku, także z sukcesem, ale na poziomie województwa. W tym roku – pełen  sukces – jest finalistą etapu centralnego! Wspaniałą nagrodą dla finalistów olimpiad jest zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z przedmiotu olimpiady.

„To świetna nagroda – mówi Hubert. – A jest jeszcze druga – olimpijczycy przyjmowani są do szkoły średniej w pierwszej kolejności, poza systemem rekrutacji.”

Hubercie, gratulujemy!

Szkolne annały odnotują Twój sukces złotymi zgłoskami.

Bardzo się cieszymy, że sięgnąłeś po najwyższe trofeum ucznia szkoły podstawowej.

Olimpiada to wielka rzecz.

Uczeń stoi przed drzwiami Wydziału Filologicznego we Wrocławiu

Brawo, OLIMPIJCZYKU!