Jak co roku, w październiku, który jest Miesiącem Bibliotek, uczniowie wzięli udział konkursach i imprezach zorganizowanych z okazji Święta Bibliotek. Akcja została objęta honorowym patronatem pana Romana Jabłońskiego – Wójta Gminy Grębocice.

Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki, jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi, w niekonwencjonalny, atrakcyjny sposób, na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Akcja zainaugurowana została ciekawym projektem edukacyjnym „Poranki z książką”, podczas którego uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek. Celem tego projektu było pokazanie dzieciom, innych niż komputer i telewizor, form spędzania czasu wolnego. Poprzez takie spotkania uczniowie kształtują nawyk czytania na całe życie oraz chęć zdobywania wiedzy.

Biblioteka zorganizowała ponadto spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Petkiem , autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. W czasie spotkania Pan Krzysztof dzielił się fascynującymi opowieściami, które są pokłosiem wielu wypraw w najdalsze zakątki świata – od syberyjskich mrozów, po amazońskie upały, od mazurskiego survivalu po rumuńskie bezdroża. Autor podzielił się wiedzą jak pracuje dziennikarz, w jaki sposób powstają jego książki oraz jak wygląda wyprawa survivalowa. Po spotkaniu uczniowie mieli okazję kupić książki ze specjalną dedykacją.

Działania biblioteki obejmowały ponadto konkursy, w których nasi uczniowie mogli się podzielić swoją wiedzą i talentami. Przez cały miesiąc rozwiązywali rebusy, quizy, zagadki biblioteczne. Uczniowie klas I – III mogli przedstawić swój talent plastyczny w konkursie „Plakat promujący czytelnictwo”, natomiast uczniowie klas IV – VII pisali wiersze o bibliotece.

Laureatami konkursów zostali:

I miejsce – Oksana Kudyba, Alicja Szewczykowska

II miejsce – Anna Kluska

III miejsce – Maja Franas

Wyróżnienie otrzymali:

Przemysław Stawujak, Hubert Toporyński, Amelia Barciszewska, Magdalena Siemieniecka, Paulina Siemieniecka, Nikodem Kudyba.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!