14 marca uczniowie klas III wzięli udział w spotkaniu autorskim z Joanna Wachowiak. Pisarka zadebiutowała w 2013 roku tytułem “Opowiastki dla małych uszu”. W roku 2014 “Kot kameleon” przyniósł jej nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku i od tego czasu kariera pisarska nabrała rozpędu. Motywem przewodnim spotkania była książka „Baba Blaga”.

Dzieci odważnie włączyły się do zabaw integracyjnych z elementami humoru, spostrzegawczości i pamięci. Chętnie wcieliły się w rolę detektywa na tropie, jak również do ożywionej dyskusji na temat stereotypów i definicji szczęścia. Bajkopisarka podkreślała wielokrotnie niezwykłą rolę wyobraźni i fantazji. Dzieci, poprzez przygotowane przez autorkę zabawy, sprawdziły swoją spostrzegawczość oraz dowiedziały się, czy mają umiejętności detektywistyczne. Pisarka z ogromną dozą humoru i w ciekawy sposób przybliżyła uczestnikom swoje książki nieustannie zmuszając dzieci do aktywności. Tak było również w drugą stronę, bowiem na koniec spotkania uczniowie zadawali również pytania dotyczące twórczości, jak również życia rodzinnego autorki. Wizyta zakończyło się długą kolejką po autografy oraz wspólną fotografią.

Spotkanie to zostało poprzedzone konkursem dotyczącym książki “Baba Blaga”. Konkurs polegał na opowiedzeniu fragment książki. Udział w konkursie wzięło 5 osób: Hubert Toporyński, Vanessa Szanter, Magdalena Siemieniecka, Klaudia Listwan oraz Wojciech Marchewka. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Hubert Toporyński. Każdy z uczestników konkursu otrzymał książkę z autografem autorki. Serdecznie gratulujemy.