W październiku, kiedy drużyna z klasy VIIB w składzie: Julia Bracichowicz, Sara Sokół, Vanessa Szanter , Hubert Toporyński, przystąpiła do konkursu, nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczała, że dojdzie tak daleko!!

Konkurs Liga Sprawiedliwości jest organizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a dotyczy szeroko pojętej edukacji prawnej. Co dwa tygodnie drużyna rozwiązywała trzy lub cztery zadania –  kruczki prawne, które po analizie i interpretacji – bardzo często głęboko prawniczej – należało przedstawić w formie literackiej, multimedialnej, bądź techniczno-plastycznej.

Ale!

Jest jeszcze faza play-off, czyli system rozgrywek zawodowych, odmiana systemu pucharowego, mający na celu wyłonienie drużyny mistrzowskiej.

Co to znaczy?

Otóż: zmagania i rozgrywki  w fazie play – off wyłaniają  16 najlepszych drużyn  i one dalej  walczą o mistrzostwo. Potem walczy 8 zespołów, a na końcu 4.

I drużyna „Paragrafki$Spółka” – bo tak się nazwali – jest już wśród  8 najlepszych drużyn w Polsce. Ba! Na TRZECIM MIEJSCU!!   Dostali się do ¼ finału!

GRATULUJEMY!!!

Do konkursu zgłosiło się 88 szkół z całego kraju. Zmagania przed fazą play- off trwały 12 tygodni! Kiedy drużyna pilnie śledziła rankingi, zauważyła, że w edycji dla szkół ponadpodstawowych udział biorą koledzy z  Liceum Ogólnokształcącego  nr 1 z Głogowa i Zespołu Szkół z Polkowic. Stanęliśmy w szranki wśród najlepszych!

Przed Paragrafkami kolejne fazy. Życzymy POWODZENIA! Wygrajcie!

Aktualny na 10.01.2022 r link do wyników:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1BlEXeukGxE2izWeWWaRqrpNREhFIABDh/edit#gid=259559762