Redakcja: Vanesso, gratulujemy sukcesów!

Vanessa: Dziękuję.

Jak oceniasz rok szkolny,  który właśnie mija? Wydaje się, że był dla Ciebie bardzo pracowity.

Tak, brałam udział w wielu festiwalach i na żywo, i online. No i szkoła… Pandemia.

Jesień minęła ci patriotycznie – otrzymałaś nagrody w czterech konkursach ogólnopolskich.

A potem  nagrałaś piosenkę do płyty Edwarda Chonchery „W krainie czarów”.

Zima upłynęła pod patronatem kolęd, pastorałek i piosenek zimowych. Otrzymałam nagrody w 9 konkursach,  w tym  w dwóch  międzynarodowych i  trzech ogólnopolskich.

Wiosna także ci sprzyja. Pięknie zaczęłaś podczas ferii – Międzynarodowym  Festiwalem Sztuki – WIELKOPOLSKIE DZWONKI”, gdzie zostałaś laureatką II i III miejsca. Potem II miejsce w XXII w Międzynarodowym Konkursie Digi-Talenty Zima 2022 i I  miejsce w VI International Art-Contest,,Star Bridge”.

Tak, trochę tego jest… ( śmieje się)

A nie uderzyła Ci woda sodowa do głowy?

Mam nadzieję, że nie. Każdy kolejny sukces działa na mnie motywująco, dodaje mi skrzydeł i …podwajam wysiłki.

A czy starcza ci czasu na naukę?

Staram się tak organizować swój czas, żeby nauka była na pierwszym miejscu i chyba mi się to udaje. W tym roku szkolnym zostało to docenione w dwóch galach talentów – gminnej i szkolnej. Otrzymałam nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce  i statuetki talentów w różnych dziedzinach- artystycznych, wokalnych, ale też talent humanistyczny, który bardzo mnie cieszy, a jest wynikiem udziału w wielkim konkursie ogólnopolskim Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczącym edukacji prawnej.

Ale to nie wszystko. Od zimy wzięłaś udział w trzech koncertach charytatywnych. Gratulujemy! To piękne.

Dziękuję. Tak, Charytatywny Koncert Studia Talentów, Koncert dla Ukrainy w legnickim teatrze Awatar  oraz Koncert z Dętą Orkiestrą Narodową w Lubinie. Pięknie jest, kiedy mogę swoim śpiewaniem pomóc…

Ale to jeszcze nie wszystko. Kiedy masz czas na warsztaty i to jeszcze ze sławami muzycznymi?

Znajduję na nie czas chętnie, bo wielu profesjonalnych rzeczy uczą: swobody na scenie, technik śpiewania, świadomości  Występ na scenie jest bardzo trudny.

Studio Talentów MOK, do którego należysz, pisze, że mogłaś ostatnio „poznać profesjonalne tajniki backstagu”? Co to takiego?

To wszystko, co dzieje się za kulisami podczas koncertu. Same nudy… ( śmieje się)

Idźmy za ciosem! A czym jest supportowanie?

To jest występ przed koncertem gwiazdy, niejako wypełniający czas pozostały do głównego występu.  Supportowałam występ gwiazdy – Eweliny Lisowskiej i Kamila Bednarka na wielkim koncercie KGHM w Głogowie.

Maj także upłynął ci pracowicie – III miejsce w konkursie Piosenki Filmowej i Musicalowej       w Poznaniu. Brawo! Ponadto: Zjazd Młodych Gwiazd w Szczecinie, Topr Star Festiwal i Piosenkobranie w Opolu.  Kiedy ty zdążasz przeczytać lektury? Mamy przecieki od twojej polonistki, nie masz z tym żadnego problemu! Jak?

Prawda, różne przesłuchania, praktycznie w całej Polsce, zajmują sporo mojego wolnego czasu. Kiedy czytam lektury? To zasługa moich rodziców- są mistrzami logistyki.

Powiedz, że w wakacje będziesz odpoczywać!

Niestety. Mam całe już zaplanowane i są bardzo pracowite – jeszcze w czerwcu wyjeżdżam na tygodniowy festiwal do Gruzji, na który nominację otrzymałam jesienią na konkursie. Potem kolejny festiwal międzynarodowy w Ciechocinku, a w sierpniu obóz artystyczny  w Rabce Zdroju.

Życzymy sukcesów i … odpoczynku! Zwłaszcza, że przed Tobą ósma klasa.

Bardzo dziękuję!