W piątek, 13.10.2023 r. klasa VII „wróciła” do przedszkola. Ciekawe, czy zgadniecie po co? Nie, to nie była zemsta wrednej polonistki. Poszliśmy tam w szlachetnym celu – poczytać przedszkolaczkom bajki.
Fala miłych wspomnień zalała siódmoklasistów już przy wejściu, podczas oglądania pamiątkowych tablic ze zdjęciami, a potem było jeszcze lepiej.
Przedszkolaki z grupy TULIPANKÓW przywitały nas piosenką. Bardzo to było miłe, albowiem posłały nam milion całusków. Potem grzecznie słuchały bajki, którą czytał Stanisław, Nadia i Daria. Na końcu wspólnie się bawiliśmy i kolorowaliśmy.
Przedszkolaki to bardzo wdzięczna publiczność. Grupa starszaków, o pachnącej łąką nazwie STOKROTKI – słuchała bardzo uważnie i znała wszystkie odpowiedzi, jakie zadał im Stanisław do czytanej bajki. Siódma klasa biła głośno brawa!
Świetnie spędziliśmy czas na czytaniu i zabawie. Siódmaki umówiły się z przedszkolakami, że jeszcze raz przyjdą poczytać, bo wszystkim bardzo się spotkanie podobało.
Akcja zorganizowana została w ramach akcji szkolnej „Festiwal czytania” i ogólnopolskiej akcji „Ratownicy Czytelnictwa”, która prowadzą p. Anna Kowalczuk oraz p. Alicja Czuba.