Coronavirus

Jesteśmy  w nowej, szczególnej sytuacji i zapewne chcecie się dowiedzieć więcej o koronawirusie, dlatego mam dla Was propozycję kilku książek w formacie pdf, bajek terapeutycznych, opowiadań, picturebooków, poradników, kilku filmów i krótkich wierszyków  które pomogą Wam zrozumieć, czym jest epidemia koronawirusa i jak należy się w związku z nią zachowywać.

Masz tę moc to zupełnie darmowa książka dla dzieci Agnieszki Frączek, Ewy. Książka powstała przy współpracy lekarzy i psychologów pomaga zrozumieć czym jest epidemia, co to jest koronawirus oraz jak się go wystrzegać.

Bajka Jeżyk Bartek zostaje w domu napisana Martę Mytko. Bajka wyjaśnia dzieciom, dlaczego w najbliższym czasie muszą zostać w domu i podpowiada sposoby spędzania wolnego czasu.

Bajka o złym królu wirusie i dobrej kwarantannie napisana przez Dorotę Bródkę. Dostępna jako ebook w formacie PDF

Zgrywisia, zaklęcie i zabawa w śpiewanego -opowieść na czas zarazy. Bajka autorstwa Marii Maruszczyk. Wersja do poczytania i do posłuchania –  kliknij.

Bajki terapeutyczne napisane przez dr Lidię Ippoldt z Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie: O krainie Pollandi, która nie dała się koronostworkowirusowi, O tym jak Kornelka z krainy Pollandi pokochała książki, O tym, jak Marcelek z krainy Pollandi obronił dom przed koronostworkami, O Maksie i jego cioci Kwarantannie z krainy Pollandi, O Wielkiej Orkiestrze Antykoronowirusowej Pomocy z krainy Pollandi, O Maksie i jego cioci Kwarantannie z Krainy Pollandi.
Dostępne są – kliknij. 

Na trudny czas Wirusobajka autorka Anna Jaworska, czytają Justyna Siepietowska i Helena Jarzyńska (Radio Poznań). Audiobook – kliknij. 

KORONAWIRUS – FILMY I WIERSZE

Filmy i programy edukacyjne.

Filmy Edusie. Co to jest koronawirus? – kliknij. Pomysł i realizacja: Pracownia Za Piecem – Milena Muzyczuk, Ryszard Muzyczuk.

Studio Dinksy przygotowało  film edukacyjny – kliknij wyjaśniający dzieciom i dorosłym pojęcia związane z koronawirusem (pandemia, kwarantanna itd.).

 

Wiersze i piosenki poświęcone tematyce profilaktyki i promocji zdrowia.

Wiersz Wirus Małgorzaty Strzałkowskiej , w którym autorka tłumaczy dzieciom, czym jest koronawirus i dlaczego należy myć ręce.

Wiersz Artura Barcisia o koronawirusie – kliknij.

Piosenka Koronawirus niech tylko miłość będzie zaraźliwa Magdaleny Beredy

 

Czytajcie, słuchajcie – wiedzy nigdy dość!

 

Zapraszam, Justyna Kazimierowicz